O muzeum

Muzeum Północnokaszubskie we Władysławowie oficjalnie zaczęło swoją działalność z dniem 1 stycznia 2025 roku. 

Misją nowej placówki działającej na obszarze Gminy Władysławowo, której podstawową obecnie działalnością gospodarczą stała się obsługa ruchu letniskowego, jest wzmacnianie lokalnego potencjału turystycznego w celu podniesienia własnej atrakcyjności, a co za tym idzie i konkurencyjności.  Wszystkie miejscowości tej wybitnie nadmorskiej gminy posiadają już dobrze rozwiniętą bazę pobytową oraz coraz lepszą infrastrukturą komunikacyjną, w tym również służącą rekreacji. Istnieje również kilka sezonowych, całkowicie komercyjnym przedsięwzięć kulturalnych służących przede wszystkim dostarczaniu rozrywki letnikom. Nowe Muzeum ma natomiast być stałą, całoroczną placówką, która oferować ma zarówno gościom, jak i lokalnemu społeczeństwu, niekomercyjny, edukacyjny relaks połączony z promowaniem lokalnej kultury.

Potrzeba powołania tu nowej instytucji kultury, jaką jest Muzeum, wynika również z faktu dotychczasowego braku oficjalnego miejsca, w którym można gromadzić materialną i duchowa spuściznę mieszkańców, a także przygotowywać nowe pokolenia do poczucia więzi z miejscem zamieszkania.

Aktualności

Franuś – cd.

„Wiatrem malowane" - to tytuł wystawy prac malarskich Krystyny Buczkowskiej, które można oglądać w Muzeum Północnokaszubskim we Władysławowie przez cały wrzesień br.

Czytaj więcej

Franuś

21 maja 2026 roku we Władysławowie, odbyła się kolejna podróż legendarnego już holownika „Franusia”, do miejsca jego lądowej przystani. Cała operacja poszła niezwykle

Czytaj więcej

© 2025. All Rights Reserved
Muzeum Północnokaszubskie, Dydu.ch